Hydrogel

Společnost KIKGEL je jediným výrobcem sterilních hydrogelových krytí značek Aqua-Gel®, BurnTec®, HydroAid®, vyrobených na základě inovativní technologie vyvinuté na Technické univerzitě v Lodži. Zakladatelem jei Ing. Mirosław Kik, absolvent Fakulty chemie Technické univerzity. Po mnoho let je toto krytí uznáváno odborníky na péči o rány a jsou široce používány v nemocnicích a na klinikách. Výroba hydrogelových obvazů probíhá v souladu s pravidly GMP (standard správné výrobní praxe), podmínky výroby kontroluje uznávaná notifikovaná osoba.

Aqua-Gel® hydrogel, krytí pro vlhké hojení ran a chronických ran

Využití: Popáleniny 1., 2. a 3. stupně (tepelné, chemické, elektrické), sluneční popáleniny, léčba vředů, proleženin, jiných chronických ran (např. diabetická noha) odřeniny, modřiny a otoky, štípnutí či kousnutí hmyzem atd. Aqua-Gel® je průhledný, díky čemuž je možné sledovat proces hojení, aniž byste jej museli odstraňovat. Tato funkce také umožňuje snížit frekvenci obvazových změn. Díky svým vlastnostem bude Aqua-Gel® fungovat jako sekundární obvaz v případě léků a přípravků používaných přímo na ráně. Unikátní struktura obvazu je nepropustná pro mikroorganismy, při zachování propustnosti kyslíku. Vysoký obsah vody v obvazu poskytuje uklidňující vlastnosti pro popáleniny a otoky (např. Po chirurgickém zákroku). Obvaz je zcela biokompatibilní a necytotoxický.

HydroAid®. Hydrogelové krytí pro použití v estetické medicíně

sterilní hydrogelové krytí pro estetickou medicínu a plastickou chirurgii Sterilní hydrogelové krytí používané po zákrocích estetické medicíny a plastické chirurgie. Dokonale snižuje otoky a erytém, tiší bolest, urychluje regeneraci epidermis. Prostřednictvím hydrogelu je možné provádět laserovou epilaci nebo laserové odstranění tetování.

HydroAid USG® hydrogel, Sterilní hydrogelová distanční podložka pro sonografii

Sterilní hydrogelová distanční podložka pro sonografii. HydroAid®USG se používá při ultrazvukových vyšetřeních, kde je nutné využít odstup pro zlepšení viditelnosti mělce umístěných struktur nebo v místech nepravidelného tvaru a obtížně lokálního vyšetření. Díky sterilitě a homogenní a měkké struktuře hydrogelové fólie je možné provádět ultrazvuková vyšetření na místech citlivých na tlak, na otevřených ranách, poškozených tkáních, kde je použití tekutých hydrogelů často nemožné.

BurnTec® hydrogel je moderní zdravotnický prostředek používaný v následujících případech:

Popáleniny I, II a III stupně (tepelné, chemické, elektrické) - Spáleniny od slunce - Odřeniny a podrážděním pokožky - Modřiny a otoky (kousnutí) - Jiné kožní trauma, u kterých je žádoucí vlhké prostředí. Pro potřeby ZZS byla zavedena nová verze hydrogelového krytí: BurnTec. Tento obvaz z rodiny hydrogelových obvazů se vyznačuje tím, že celý jeho povrch je zpevněn netkanou textilií zapuštěnou uvnitř, což mu poskytuje dostatečnou pevnost a umožňuje jeho rychlé vyjmutí z formy bez rizika trhání hydrogelu. Díky tomuto řešení a výhodám jeho hydrogelové struktury je BurnTec univerzálním obvazem s širokým spektrem použití v lékařské záchranné službě. Využívají ho profesionální služby: záchranka, hasiči, armáda, policie a civilní služby.

BurnTec® je jediný hydrogelový obvaz dostupný na trhu urgentní medicíny ve formě stabilní a odolné hydrogelové fólie (ne tekuté). Nejčastěji se používá jako první pomoc při popáleninách, ale používá se i jako záchranný obvaz při odřeninách a jiných poraněních kůže vyžadujících okamžité ošetření. Obvaz BurnTec® se také používá v pozdější fázi léčby pacienta, zejména na pohotovostních odděleních nemocnic nebo chirurgických odděleních. Obvazy BurnTec distribuované v USA společností North American Rescue byly v poslední době zařazeny do souprav první pomoci IFAK (Individual First Aid Kits) elitních amerických jednotek americké námořní pěchoty. Naše obvazy mají schválení agentury FDA, mají kód NSN (NATO Stock Number) a naše společnost obdržela kodex NATO pro národní ekonomické subjekty (NCAGE).

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).