O*ZONE OIL 15 ml airless dávkovač, ozónová tělová mast

Ozonizovaná kosmetika vhodná k ochraně, obnově a hydrataci pokožky Urychluje zacelení drobných oděrek, zlepšuje stav jizev po operaci a úrazech.
97,00 CZK
Expedice do 24 hodin
ks
katalogové číslo: 0368
EAN: 8595154107641
výrobce:Steriwund
cena bez DPH:80,17 CZK
cena vč. DPH:97,00 CZK
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

O-ZONE OIL

Jedná se o výrobek na bázi ozónu a tím se zásadně liší od jiných kosmetických přípravdků na našem trhu. Ozonizovaná kosmetika výrazně přispívá k obnově a ochraně pokožky. Je hydratační a má revitalizační účinky.

Ozón obsažený v kosmetickém přípravku O-ZONE OIL  konzervuje a obnovuje přirozenou krásu a zdraví kůže. Zlepšuje prokrvení v podkoží a tím zvyšuje okysličení kožních buněk. Takto revitalizovaná pokožka má pak lepší virucidní, antimykotické a baktericidní schopnosti.

Využití ozónu se výrazně rozšiřuje do oblasti pedikérské a podiatrické. O-ZONE OIL je zvláště vhodný jako podpůrný prostředek při poruchách prokrvení a celkové aktivaci imunitního systému. Pravidelné používání O-ZONE OIL kromě desinfekčního účinku zlepšuje i prokrvení tkáně.

O-ZONE OIL napomáhá obnovit vysušenou a namáhanou pokožku, účinně hydratuje, prokrvuje a zlepšuje stav jizev.

Je výborný jako prevence proleženin a napomáhá i ke zmírnění projevů celulitidy. Uplatňuje se v dermatologii ke zmítnění kosmetických problémů jako trudovitost či vrásky.

Využívá se při ošetření rozpraskané pokožky na patách a chodidlech. Je vhodné pro použití jako masážní olej a pro zmírnění bolesti svalů a artritických bolestí. stejně tak urychluje regeneraci svalů a pokožky. Je taktéž vhodný na lymfatické masáže.

Díky vysokému obsahu kvalitního minerálního oleje vytváří O-ZONE OIL na povrchu pokožky ochrannou bariéru, která zabraňuje úniku vody z pokožky.

Hlavní účinnou látkou v OZONE OIL je ozonizovaný olej. Tento vzniká při dlouhodobém sycení olivového oleje ozónem a získává tím svou charakteristickou vůni, která je pro tuto kosmetiku typiká a rozhodně není na závadu. Nedílnou součástí O-ZONE OIL je olivový a makadamový olej.

Olivový olej je využíván ji starými Řeky, jedná s eo přírodní zdroj antioxidantů, minerálů, vápníku, hořčíku, vitamínu A, E. Podporuje imunitní systém organismu a to díky svému antioxidačnímu účinku. Je vhodný pro suchou, zánětlivou, alergickou i podrážděnou pokožku.

Makadamový olej obsahuje 80 až 90 procent mononenasycených olejů, vitamín E, A, B omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, olejovou, linolovou, linoleovou a palmitolejovou kyselinu. Makadamový olej je znám jako silný antioxidant, který brání poškození buněčných membrán a má antibakteriální úúčinky, včetně zklidňujícího a zjemňujícího účinku na pokožku.

Použití:

Obecně stačí O-ZONE OIL nanést na pokožku a lahce rozetřít. Jeho účinky se výrazně zvýší vmasírováním do pokožky. takto ošetřenou pokožku není potřeba zakrývat.

Upozornění:

Neužívat vnitřně. Vzhledem k obsahu ozónu je třeba se vyhnout kontaktu s očima. jedná se o mastný výrobek, tudíž je třeba dávat pozor na promaštění oděvu.

O-ZONE OIL využití:

- vysušená pokožka (xeróza)

- dermatitida, ichtyóza

- trudovitost

- celulitida

- vrásky a revitalizace pokožky

- prokrvení diabetických nohou

- poprasknaé paty

- plísně na nehtovém lůžku

- prevence proleženin a opruzenin

- regenerace svalů

- artrotické bolesti kloubů

- alergická a podrážděná pokožka

- povrchové popáleniny

Kromě obvyklých dvouatomových molekul O2 se kyslík vyskytuje i ve formě tříatomové molekuly jako ozon O3.
Za normálních podmínek je to vysoce reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky. 

Molekuly ozonu sestávají ze tří atomů kyslíku namísto dvou, které tvoří molekuly stabilního běžného kyslíku. Molekula ozonu je lomená a úhel, který svírají vazby mezi atomy kyslíku, je 116,8°. Jak naznačují mesomerní strukturní vzorce (viz infobox), představující mezní elektronové konfigurace této molekuly, je na prostředním atomu kladný náboj, zatímco na obou krajních je záporný náboj poloviční velikosti. Díky tomu a svému lomenému tvaru má molekula značný dipólový moment. Přítomnost dipólového momentu přispívá k zesílení van der Waalsových mezimolekulových přitažlivých sil a spolu s vyšší hmotností molekuly ke snížení těkavosti ozonu ve srovnání s kyslíkem.

Ozon je v těle teplokrevných živočichů produkován v bílých krvinkách a uvolňován do krve a tkání, čímž pomáhá při likvidaci choroboplodných zárodků.

Využití ozónu:

Ozon je silné oxidační činidlo.[ Jeho desinfekční vlastnosti jsou vynikající, protože má mimořádně velkou mikrobiocidní účinnost. Ozon v případě kontaktu s živou tkání v přiměřených koncentracích tuto tkáň ozdravuje, prokrvuje a také velmi důkladně dezinfikuje. Využívá se v medicíně například pro léčbu akné, atopických ekzémů a dalších kožních defektů. 

Baktericidní účinky ozonu se někdy využívají k dezinfekci pitné vody namísto plynného chloru, chlornanů, chloraminu nebo oxidu chloričitého, případně jako první fáze před použitím uvedených látek (tzv. preozonizace). Výhodou je, že i při malých dávkách inaktivuje parazitické prvoky a že oxiduje organické látky, aniž by docházelo k tvorbě karcinogenních trihalomethanů.

 

Výrobce: Steriwund s.r.o., Lidická 43/886, Havířov

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).